Комітет Ради підтримав законопроект Зеленського про корінні народи

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на інформаційне управління апарату парламенту.

Так, комітет рекомендує Раді ухвалити законопроект про корінні народи України №5506 за основу та в цілому.

Варто зазначити, що головним з опрацювання цього закону є комітет із питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Відомо, що документ, насамперед, встановлює поняття "корінний народ України" – автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України.

Визначається також, що корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострову, є кримські татари, караїми та кримчаки.

Законопроект забороняє заперечувати етнічну приналежність чи етнічну самобутність корінних народів України.

Нагадаємо, 18 травня президент України Володимир Зеленський анонсував внесення в Раду законопроекту про корінні народи України.

Дещо пізніше у парламенті зареєстрували відповідний проект закону №5506. Він визначає права корінних народів та особливості їхньої реалізації задля сприяння консолідації та розвитку української нації, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності таких народів.

Відомо також, що документ визнає корінними народами кримських татар, караїмів і кримчаків.

Водночас російський постійний представник при Раді Європи Іван Солтановський з обуренням повідомив, що Росія проситиме реакції РЄ на законопроект Зеленського, в якому росіян не внесли до переліку корінних народів України.

8 червня у Раді відповіли на закиди Росії щодо законопроекту про корінні народи України.