У Зеленського назвали "пропагандистськими" коментарі Путіна щодо законопроекту про корінні народи

Коментар президента Російської Федерації Володимира Путіна щодо законопроекту “Про корінні народи України” має виражений пропагандистський характер та підтримує дискримінаційний наратив, який застосовується російськими пропагандистами для дискредитації українського законопроекту. Про це написав постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич на своїй сторінці у Facebook передає УНН.

Так, Кориневич нагадав, що президент РФ у своєму інтерв‘ю напередодні розкритикував проект закону, зазначивши, що він начебто принижує росіян, які не визнаються корінним народом України, та що за законопроектом народи в Україні відтепер будуть поділятися на “першого” та “другого” сорту, і ті народи, які не визнаватимуться корінними, будуть дискримінованими.

Окрім того, Президент РФ зазначив, що поділу на корінні та “некорінні” народи немає ані в міжнародному праві, ані в законодавстві цивілізованих країн.

Цитата

“Цей коментар має виражений пропагандистський характер та підтримує дискримінаційний наратив, який застосовується російськими пропагандистами для дискредитації українського законопроекту”, — зазначає Кориневич.

Деталі

За словами представника президента, термін “корінні народи” міститься у міжнародному праві та у законодавстві багатьох держав.

В українському президентському законопроекті дається чітке визначення того, які народи слід вважати корінними, зазначає Кориневич. Це ті народи, які сформувалися як самобутні етнічні спільноти саме на території України, які становлять етнічну меншість та у яких немає власної держави. В Україні такими народами можна вважати, наприклад, кримських татар, караїмів, кримчаків. Зі слів Кориневича, таке визначення відповідає тому підходу, який встановлений у міжнародному праві.

“Народ може визнаватися корінним у тому випадку, якщо він не має власної держави. Відповідно, росіяни в Україні є національною меншиною і не можуть вважатися корінним народом... Внесений Президентом України Володимиром Зеленським законопроект про корінні народи фактично реалізує в національному законодавстві ті норми, які вже є в міжнародному праві, зокрема у відповідній Декларації ООН. І цей законопроект є дуже важливим для гарантування прав корінного кримськотатарського народу та є черговим важливим кроком на шляху до деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”, — додав він.

Контекст

Президент Росії Володимир Путін раніше відреагував на законопроект про корінні народи України, назвавши його “потворним”. На думку президента Росії, ідея Києва оголосити росіян некорінними в Україні “завдає потужний і дуже серйозний удар по російському народу”.

Додамо

Президент України Володимир Зеленський 18 травня вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про корінні народи і визначив його як один з пріоритетних.

Представництво Президента в АР Крим підкреслювало важливість прийняття закону про три корінні народи України, що мають відношення до незаконно анексованого Криму.