Кулеба назвав маніпуляцією заяву Путіна про законопроєкт Зеленського

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на заяву російського президента Володимира Путіна щодо законопроєкту про корінні народи.

Про це він заявив у коментарі РБК-Україна.

Міінстр зазначив, що запропонований президентом України законопроект про корінні народи відповідає декларації ООН та відповідним нормам Конституції України, та “не має нічого спільного з довільними інтерпретаціями Путіна”.

Так, Кулеба зауважив, що в Україні ніколи не пригнічувалися права російської національної меншини, а от Росія утискає нацменшини та корінні народи на своїй території. Зокрема, російська влада боролася зі Світовим конгресом українців, Об’єднанням українців Росії та Федеральною національно-культурною автономією українців Росії.

“Ми рішуче протестуємо проти таких репресивних дій. Крім того, Росія продовжує політику репресій проти корінного народу України, кримських татар, у тимчасово окупованому Криму. Вона продовжує практику ганебних судилищ проти кримськотатарського народу та усіляко утискає права кримськотатарського народу, зокрема право на освіту”, – заявив Кулеба.

Він закликав міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний тиск на РФ, щоб змусити Москву поважати фундаментальні права людини та національних меншин.

“Керівництву Росії варто зайнятися забезпеченням прав національних меншин і корінних народів РФ, а не маніпуляціями щодо українських законодавчих ініціатив, які цілком відповідають міжнародному праву. Наша держава сумлінно дотримується всіх взятих на себе зобов’язань у галузі захисту нацменшин і корінних народів”, – наголосив Кулеба.