Ірландія підтримала європейські прагнення України

 Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів онлайн-розмову із заступником державного секретаря з міжнародних та європейських питань офісу Прем'єр-міністра Ірландії Хелен Блейк.

Окрему увагу під час розмови було приділено реалізації європейських прагнень Української держави, повідомляє пресслужба Офісу Президента. Ігор Жовква наголосив, що вступ України до Європейського Союзу є стратегічною метою нашої держави, на досягнення якої спрямовані максимальні зусилля. Ірландській стороні запропоновано приєднатися до кола держав ЄС, які вже визнали європейську перспективу України. Хелен Блейк зі свого боку підтвердила, що Ірландія підтримує подальше розширення Євросоюзу, вітає європейські прагнення України та готова й надалі допомагати нашій державі у їхній реалізації, серед іншого – у впровадженні необхідних реформ.

Ігор Жовква привітав відкриття Посольства Ірландії в Україні. «Відкриття дипломатичної місії Ірландії є довгоочікуваною подією, яка має сприяти розкриттю значного потенціалу двостороннього співробітництва між Україною та Ірландією», – наголосив він.

Співрозмовники обмінялися інформацією щодо заходів для подолання наслідків пандемії коронавірусу, зокрема щодо вакцинації. Хелен Блейк відзначила, що Ірландія підтримує запровадження в ЄС механізму, який дасть змогу країнам-партнерам отримати доступ до вакцини.

Сторони також обговорили ситуацію на сході України та в окупованому Росією Криму. Ігор Жовква детально поінформував про безпекові виклики, які постали перед нашою державою внаслідок нещодавнього нарощування кількості російських збройних сил вздовж українсько-російського державного кордону та на окупованих територіях. Він подякував ірландській стороні за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, зокрема в межах Ради Безпеки ООН, де Ірландія є непостійним членом.

Ігор Жовква докладно ознайомив співрозмовницю з ініціативою Президента України «Кримська платформа» та підтвердив запрошення від Глави держави Прем’єр-міністру Ірландії Міхалу Мартіну взяти участь у її інавгураційному саміті в серпні.