Зовнішня політика України за часи Зеленського стала надзвичайно пасивною – Таран

Зовнішня політика України за час президенства Володимира Зеленського стала надзвичайно пасивною.

Про це в ефірі “Прямого” заявив політолог, депутат Київради Сергій Таран.

“Насправді звісно, Байден не міг пообіцяти Зеленському ПДЧ, тому що це треба готуватися до таких обіцянок і треба готуватися не лише на рівні американсько-українських відносин, а й на рівні відносин з іншими учасниками Альянсу. Але через те, що Зеленський якось так неоковирно дипломатично повівся, це дало можливості Путіну спекулювати на цій тематиці”, – розповів Таран.

“Що важливо для України? Важливо розуміти, що зараз у відносинах між США, між Байденом і європейськими партнерами відбувається торг, відбувається звірка координат, відбувається розуміння того, як буде будуватися зовнішня політика Заходу. І Україні тут критично важливо брати в цьому участь, намагатися на всіх майданчиках зустрічатися з лідерами західних країн, Сполученими Штатами, говорити про ПДЧ, говорити про “Північний потік – 2”, говорити про Росію. Говорити – а не чекати, коли про Україну скаже хтось.

І якщо щось можна зараз говорити, що Зеленський робить не так, то це не тому, що, як каже Путін, Байден, можливо, пообіцяв ПДЧ, а тому що зовнішня політика України зараз у часи Зеленського дуже пасивна. Вона не реактивна, вона не реагує на те, що відбувається у світі. Вона пасивна. І в результаті ми в ці дні, коли зараз відбувається звірка координат між європейськими партнерами, ми просто чекаємо, як замість нас вирішать нашу долю. Принцип Порошенка “нічого про Україну без України” зараз просто понівечений, і до нього Зеленський навіть не знає, як повертатися”, – резюмував Таран.

Нагадаємо, що раніше заступник генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане заявив, що Україна та Грузія не матимуть ПДЧ у НАТО після саміту.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.