У КСУ через відсутність кворуму не відбулися збори суддів, – ЗМІ

Про це "Укрінформу" повідомило поінформоване джерело в суді, передає Depo.ua.

Згідно з інформацією співрозмовника агентства, збори суддів не відбулися, оскільки не з'явилися Василь Лемак, Олег Первомайський, Віктор Кичун і Віктор Колісник.

Уточнюється, що наразі КСУ – "взаємно заблокований", оскільки шестеро суддів уже впродовж тижня відмовляються затверджувати порядок денний, вимагаючи участі у засіданнях суддів Олександра Тупицького й Олександра Касмініна.

Водночас інша частина суддів нібито не хоче йти їм назустріч.

На думку співрозмовника видання, внаслідок такого конфлікту робота КСУ найближчим часом буде неможлива.

"Не думаю, що найближчим часом суд запрацює", – підсумувало джерело.

Нагадаємо, 10 червня стало відомо, що шестеро суддів КСУ заблокували роботу установи через недопуск до робочого місця Олександра Тупицького.

Довідка: 28 грудня 2020 року голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови КСУ Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня КСУ заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

27 березня 2021 року Зеленський скасував призначення судді КСУ Тупицького.

Тоді ж охорона не допустила звільнених указом президента з посад суддів КСУ Тупицького та Олександра Касмініна у будівлю суду.

Водночас Тупицький зібрався до Верховного Суду оскаржувати указ Зеленського.

Непорозуміння між суддями виникло 3 червня під час розгляду так званої земельної справи. Тоді один із авторів конституційного подання – народний депутат Василь Німченко (ОПЗЖ) висловив клопотання про участь у розгляді справи Тупицького та його заступника Олександра Касмініна.

Для вирішення цього питання судді пішли у нарадчу кімнату, але не досягли консенсусу і перенесли розгляд справи на невизначений час.

У вівторок, 8 червня, судді не спромоглися затвердити порядок денний через те, що частина з них вимагала участі у засіданнях Тупицького й Камініна.

У середу, 9 червня, засідання суду не відбулося через відсутність кворуму, оскільки кілька суддів перебувають у відпустках.