Глава МЗС Польщі: Варшава домагалася того, щоб Україна була спеціальним гостем на саміті НАТО

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Варшава намагалася домогтися того, що б Україна була спеціальним гостем саміту НАТО, який стартує в Брюсселі 14 червня, пише УНН з посиланням на його інтерв’ю виданню Rzeczpospolita.

Деталі

За словами Рау, Варшава домагалася, щоб Україна була спеціальним гостем на саміті НАТО, який пройде 14 червня. “На цей раз президент України не отримав запрошення. Кілька днів тому, намагаючись врятувати ситуацію, президент Байден запросив президента Зеленського в Вашингтон. Однак це станеться після зустрічі з Путіним”, — зазначив він.

У той же час, в своєму коментарі для Poskie Radio міністр сказав: “Україна перед обличчям все більш реальних загроз не тільки має право захищатися, але також, згідно зі Статутом ООН, може очікувати підтримки від інших країн. Вона має право звернутися до інших країн з проханням про підтримку. Однак все вказує на те, що ця підтримка не рівноцінна швидкій перспективі членства в Північноатлантичному альянсі”.

Також він підкреслив, що Польща виступає за перспективу членства в Північноатлантичному альянсі таких країн, як Україна чи Грузія, але вважає, що на даний момент цю проблему вирішити неможливо.

Контекст

Глава зовнішньополітичного відомства Польщі додав, що президент США Джо Байден прийняв невірне рішення, відмовившись від зустрічей з лідерами Польщі і України перед переговорами з президентом РФ Володимиром Путіним.

Польська влада намагалися домовитися про проведення зустрічі президента республіки Анджея Дуди з американським лідером Джо Байденом перед його зустріччю з президентом РФ Володимиром Путіним, запланованої на 16 червня.

Польські ЗМІ наводять дані з “декількох незалежних джерел”, які “підтверджують, що американський президент не попередив ні Польщу, ні Україну перед тим, як 19 травня оголосити, що він не має наміру продовжувати блокаду будівництва “Північного потоку-2”.

У Варшаві побоюються, що цей крок стане визначальним для підходу адміністрації Байдена до Польщі й інших країн Східної Європи.

Байден вирушив у свою першу закордонну поїздку в якості глави адміністрації США. Планується, що він візьме участь в саміті “Великої сімки” у Великій Британії, який відкриється в п’ятницю. Після цього він вилетить до столиці Бельгії на зустріч Північноатлантичного альянсу на вищому рівні. Потім в Брюсселі відбудеться саміт США — ЄС. Кульмінацією турне Байдена стане його двостороння зустріч з Путіним в Женеві 16 червня.