Чехія підтримала Україну та засудила російську агресію

Про це повідомило посольство України у Чехії, пише Depo.ua.

Зазначається, що чеські парламентарі більшістю голосів ухвалили постанову "Щодо актуальної ситуації на території суверенної держави Україна, окупованої військами Російської Федерації". Проти постанови не проголосував жодний сенатор.

"Ця постанова– це прояв солідарності, нагадування про значення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", – уточнили в посольстві.

В ухваленому документі Сенат:

закликав негайно звільнити всіх українських громадян, які незаконно утримуються та ув'язнені на території Кримського півострова та на Росії;

виступив із вимогою до Росії невідкладно припинити бойові дії та порушення прав людини у Криму й на окупованих територіях східної України;

констатував, що російські посадові особи, які причетні до військових злочинів проти України, постануть перед міжнародним кримінальним судом;

підтримав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах;

підтримав політику ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя, а також застосування санкцій ЄС у відповідь на дії РФ.

Посол України у Чехії Євген Перебийніс подякував Павлу Фішерові, а також голові Сенату Мілошу Вистрчілу та усім чеським сенаторам за підтримку та ухвалення цього важливого документа, який став конкретним виявом солідарності чеського народу з Україною.

Нагадаємо, нещодавно Росія затвердила список недружніх до неї країн, внісши туди дві держави, щодо яких будуть запроваджені певні обмеження. Цими двома країнами стали США та Чехія.

Окрім того, 29 травня, частина російських дипломатів та інших працівників посольства Росії в Празі відбули на батьківщину літаком, який відправила за ними Москва.

Нині в дипломатичному представництві РФ у чеській столиці залишилося 7 дипломатів і 25 адміністративно-технічних співробітників.