Рада запускає розслідування справи «вагнерівців»

Усі фракції Верховної Ради дали своїх представників в слідчу комісію, яка починає розслідування дій чиновників проти суверенітету України, зокрема «справи вагнерівців».

Про це повідомила глава тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з розслідування дій посадових осіб проти суверенітету України заступник голови парламентського комітету з нацоборони Мар'яна Безугла (фракція «Слуга народу»). За її словами, остання з фракцій, «Європейська солідарність», дала свого представника в ТСК. «Це Володимир Ар'єв. Тепер є всі фракції. Запускаємо», - написала Безугла в п'ятницю в Фейсбуці. Напередодні визначилися зі своїми представниками в ТСК фракції «Голос» і «Батьківщина».

Комісія була створена 19 травня для розслідування можливих злочинів представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету і територіальної цілісності України. Тоді фракції «Голос», «Батьківщина», «Європейська солідарність» не дали в неї своїх представників. «Голос» і «Європейська солідарність» наполягали на створенні ТСК, яка повинна розслідувати виключно «справа вагнерівців». Як запевнила Безугла, вона буде першим розслідуванням ТСК.

Нагадаємо, 29 липня в Білорусі було затримано 32 «вагнерівця», пізніш затримали ще одного. Проти них порушили кримінальну справу про підготовку терактів. 11 серпня 2020 року Офіс Генерального прокурора звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 терористів «Вагнера», затриманих 29 липня 2020 року правоохоронними органами Білорусі, однак Лукашенко віддав їх  Росії. Історія отримала продовження: спочатку анонімний телеграм-канал, а за ним – і агент НАБУ Євген Шевченко повідомив, що російських найманців планували заарештувати українські спецслужби, але операція зірвалася – нібито через «злив» інформації з Офісу президента.

Суд зобов’язав СБУ розслідувати можливу держзраду глави ОП Єрмака у справі вагнерівців.

Згодом головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов також заявив про витік інформації. В Офісі президента спростували участь українських спецслужб в операції із бойовиками «Вагнера». А в СБУ інформацію про причетність до зриву назвали російським «фейком».