Українські військові братимуть участь в операціях NATO, – віцепрем’єр-міністр Стефанішина (Відео)

Бойовий досвід України в гібридній війні проти Росії стане у нагоді для країн NATO. Про це заявила віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.  

Сьогодні, 11 червня, напередодні саміту НАТО в Брюсселі, відбувся 9-й Київський безпековий форум для молоді присвячений вступу України до НАТО. Передає кореспондент інформаційного агентства ASPI news.

Ольга Стефанішина зазначила, що Україна робить задля євроатлантичної безпеки та стабільності. Спікерка навела приклади внесків нашої держави для регіональної трансатлантичної безпеки.

"Це в першу чергу відмова України від ядерної зброї. Адже це питання, яке обговорювалося з першого дня, коли Україна отримала незалежність. Паралельно з протидією російської агресії, Україна, як партнер НАТО, бере і брала участь в основних операціях та місіях Альянсу", – повідомила віцепрем’єр-міністр.

Стефанішина додала, що сьогодні, коли Україна ще стала партнером з розширеними можливостями, ми беремо участь практично у всіх операціях НАТО. Зокрема, українські військові виконують роль спостерігачів до операції за 5 статтею Вашингтонського договору.

"На наступний рік ми плануємо участь в ще більшій кількості таких навчань. Бойовий досвід України в гібридній війні – унікальний", – розповіла віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції.

Раніше Ольга Стефанішина запевнила, що половина країн-членів НАТО прихильно ставиться до надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі. Про це вона заявила під час пресконференції в рамках всеукраїнського форуму "Україна 30. Екологія".

"Перед самітом НАТО я хочу подякувати майже половині країн Альянсу, які підтримують надання Україні ПДЧ. Я сподіваюся, що це рішення буде ухвалено... Можу підтвердити, що, фактично, половина країн Альянсу прихильно ставиться до такого рішення", – наголосила Стефанішина.

Віцепрем’єр-міністр переконана, що зараз найважливіше – мобілізувати політичну єдність всередині Альянсу для отримання рішення щодо України. Зважаючи на це, вона зауважила, що Україна веде дискусії з Угорщиною, а саме з питань нацменшин, США, країнами Балтії, Польщею та іншими країнами Альянсу.

Раніше ASPI news писало, що заступник помічника Генерального секретаря НАТО з політичних питань Джеймс Аппатурай заявив про те, що питання України та Росії буде обговорено в рамках ініціативи НАТО-2030. Також повідомлялося, Ентоні Блінкен оцінив перспективи вступу України в НАТО.