Столтенберг очікує, що майбутній саміт підтвердить підтримку євроатлантичних прагнень України та Грузії

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг очікує, що саміт альянсу, який відбудеться у Брюсселі 14 червня, підтвердить політику відкритих дверей організації, як і підтримку євроатлантичних прагнень України та Грузії.

Про це він сказав у п'ятницю у Брюсселі на віртуальній прес-конференції, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Столтенберг наголосив, що для НАТО Україна та Грузія - "два партнери, яких ми цінуємо дуже високо".

"Обом ми надаємо політичну та практичну підтримку. Я вважаю, що важливо, щоб ми продовжували зміцнювати наше партнерство з цими двома партнерами", - впевнений генсек НАТО.

При цьому він особливо зазначив, що це важливо робити й тому, що "ці партнери були предметом російських агресивних дій - Грузія у 2008 році, й частина грузинських територій все ще окупована, і те саме з незаконною анексією Криму та дестабілізацією на сході України".

Також Столтенберг згадав телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася в четвер, 10 червня.

"Це була дуже хороша розмова. Я підтвердив сильну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також те, що я очікую, що лідери НАТО знову підтвердять рішення у рамках політики відкритих дверей НАТО, яка була великим успіхом для поширення демократії та свободи в Європі. Саміт продемонструє підтримку НАТО Україні та Грузії та їхнім євроатлантичним прагненням", - сказав він.

Водночас генсек НАТО особливо наголосив, що наразі фокус (України та Грузії) має бути зосереджений на реформах.

"Ми й надалі допомагатимемо і підтримуватимемо їх у виконанні цих реформ", - запевнив Столтенберг.