Мінськ відреагував на заборону трансляції в Україні каналу "Беларусь 24" та назвав це "збоченим розумінням свободи слова"

Міністерство інформації Білорусі вважає виключення телеканалу “Білорусь-24” зі списку каналів, дозволених для ретрансляції на території України, “недружнім жестом української влади і збоченим розумінням свободи слова”, передає УНН з посиланням на повідомлення міністерства.

Деталі

“Дане рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення демонструє збочене розуміння українським керівництвом свободи слова та є продовженням розгорнутої там кампанії із зачистки інформаційного поля України від незручних ЗМІ”, — сказано в коментарі відомства, опублікованому в п’ятницю на його сайті. При цьому Мінінформ назвав цей крок нібито “черговим безпідставним недружнім жестом української влади щодо медіа країни”.

У Мінінформу заявили, що численні факти нібито цензури, тиску і розправи над опозиційними медіа стали повсякденним явищем в сьогоднішніх українських реаліях. “До сих пір залишаються нерозслідуваними десятки вбивств українських журналістів за їхню професійну діяльність. Крім того, викликає занепокоєння відсутність належної міжнародної реакції на подібні явища”, — вирішили повідомити в Мінінформу.

Контекст

Раніше Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України заборонила ретрансляцію в країні телеканалу “Білорусь-24”. Як пояснили у відомстві, в ефірі телеканалу були заборонені для демонстрації на території України передачі і фільми за участю акторів, внесених Мінкультури до переліку осіб, які загрожують національній безпеці України.