Окупація Криму: Україна завершила розслідування щодо Поклонської, Аксьонова і Константинова

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

"За процесуального керівництва ОГП завершене досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно 8 колишніх високопосадовців АР Крим за фактом вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державної зради та створення злочинної організації (ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 109, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України)", - йдеться у повідомленні.

Як зауважують в прокуратурі, йдеться про ексдепутата Верховної Ради АР Крим, у подальшому голову так званої Ради Міністрів Республіки Крим, ексголову Верховної Ради АР Крим, у подальшому голову так званої Державної Ради Республіки Крим, колишнього прокурора Генеральної прокуратури України, у подальшому прокурора так званої Республіки Крим, Севастопольського міського голову, ексначальника відділу карного розшуку Сімферопольського міськуправління ГУ МВС України в АР Крим, у подальшому міністра внутрішніх справ так званої Республіки Крим, начальника штабу Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України, у подальшому начальника Прикордонної служби так званої Республіки Крим, колишнього депутата Верховної Ради АР Крим, у подальшому першого заступника голови Ради Міністрів так званої Республіки Крим та колишнього начальника управління СБУ в м. Севастополі, у подальшому начальника так званого ФСБ по Республіці Крим.

За інформацією Укрінформу розслідування завершено щодо Сергія Аксьонова, Володимира Константинова, Наталії Поклонської, Юрія Дойникова, Сергія Абісова, Віктора Мельниченка, Рустама Теміргалієва, а також Петра Зими.

"Під час досудового розслідування встановлено, що високопосадовці окупаційної адміністрації РФ упродовж лютого-березня 2014 року, перебуваючи на території АР Крим та міста Севастополя, створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та зміни меж території України всупереч установленому порядку, а також брали участь у ній та сприяли окупації півострова", - йдеться у повідомленні.

За результатами спеціального досудового розслідування матеріали кримінального провадження відкриті стороні захисту для ознайомлення в порядку ст. 290 Кримінально процесуального кодексу України, після чого обвинувальний акт буде скерований до суду для розгляду по суті.

Як повідомляв Укрінформ, у травні слідчі СБУ завершили розслідування стосовно командира 41-ї бригади ракетних кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації, тепер його заочно судитимуть за блокування бухт Севастополя у 2014 році під час окупації Криму.