ЦВК заблокувала спробу «Батьківщини» провести референдум за скасування ринку землі. Бо вже готується аналогічний

Таке рішення ЦВК ухвалила на засіданні в п’ятницю, 11 червня.

Відповідно до ухваленого закону, для проведення всеукраїнського референдуму необхідно, щоб зареєстрована при Центрвиборчкомі ініціативна група зібрала щонайменше три мільйони підписів на підтримку своєї ініціативи.

22 травня за підтримки «Батьківщини» було створено ініціативну групу, до якої увійшли 17 тисяч представників фермерських і аграрних асоціацій.

Вони пропонували провести референдум, на який би винесли питання: «Чи підтримуєте Ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?»ЦВК вирішила відмовити ініціативній групі в реєстрації, пояснивши це тим, що 14 травня вона вже зареєструвала п’ять ініціативних груп.

Одна з них, зокрема, збирає підписи для проведення аналогічного референдуму, але з таким формулюванням: «Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?»Після обговорення, на якому були присутні й депутати від «Батьківщини», зокрема Юлія Тимошенко, ЦВК вирішила відмовити в реєстрації групи, яку підтримує партія.

Однією з головних причин стало те, що питання обох ініціативних груп збігаються за змістом і суттю. А оскільки одна група вже зареєстрована і збирає підписи, організація ще одного аналогічного референдуму була б порушенням профільного закону.