Сьогоднішній відкат від демократії віддаляє Україну від Європи – Княжицький

Політика чинної влади віддаляє Україну від демократії та, як наслідок, від європейського співтовариства.

Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький.

“Безвіз – це повернення додому. Я зараз стою на центральній площі міста Бучач на Тернопільщині. Позаду мене фантастична ратуша, де стояли скульптури Пінзеля. Тут в Бучачі сьогодні відкриваються “Дні Пінзеля”. Пінзель – це був фантастичний чоловік, геніальний скульптор, наш Мікеланджело. Його роботи виставлялися в Луврі, в Парижі. І не тільки Пінзель народився в цьому місті. Тут жив лауреат Нобелівської премії Агнон. Родина Фройда походить з цього українського міста. І, звичайно, багато українців. Це місто пов’язано з Пилипом Орликом, Володимиром Гнатюком. Це і є Європа!

Нас штучно від цієї Європи відділяли стінами, заборонами, мурами. І те, що зробила влада в часи Петра Порошенка та уряду Яценюка, – це добилися того, що ці мури ми знесли. Подивіться зараз на сусідню Білорусь, яка не випускає людей за межі своєї країни. Подивіться на Росію, з якої багато хто не може виїхати. І, звичайно, ці люди, які відірвані від Європи, перетворюються з авторитарних режимів на тоталітарні”, – сказав депутат.

Княжицький зазначив, що завдяки безвізовому режиму Україна змогла стати частиною європейського культурного і політичного простору.

“Безвіз – це символ нашої демократії. Це символ того, що ми є одним цілим з Європейським співтовариством. Я мав велику честь очолювати парламентський комітет асоціації Україна-ЄС. І ми робили все для того, щоб наше законодавство кореспондувалося із законодавством Європейського Союзу. Тому що єдиний простір – подальше членство в НАТО та Європейському Союзі – це наступні кроки за безвізом”, – підкреслив надреп.

Він також зауважив, що політика чинної влади віддаляє Україну від Європейського Союзу.

“Я маю велику пересторогу і дуже переживаю за те, що відкат від демократії, який ми бачимо зараз, повернення до простих рішень, коли РНБО замість судів приймає ті чи інші закони, засуджує тих чи інших людей, – все це віддаляє від Європи. Ми маємо зробити все, щоб ми залишалися в Європі й надалі стали ще більшою частиною Європи. Особливо перед тими викликами, які постають зараз через зустріч Путіна і Байдена та події в Білорусі. Ми маємо стати ще більш європейськими, маємо поважати закони, виконувати всі умови, які перед нами ставили, коли ми отримували безвіз”, – наголосив політик.

Нагадаємо, п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привітав українців з четвертою річницею отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом.

За три роки безвізового режиму з Євросоюзом громадяни України здійснили 49 мільйонів поїздок до країни ЄС.

МИ РАЗОМ ЗАХИСТИМО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ І НІКОМУ НЕ ДОЗВОЛИМО І ЗАТЯГНУТИ НАС У ЗАШМОРГ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ – ПОРОШЕНКО

БЕЗВІЗ – ЦЕ СИМВОЛ ДОВІРИ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄВРОСОЮЗОМ – ПОРОШЕНКО ЗУСТРІВСЯ З ПОСЛОМ ЄС МААСІКАСОМ

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.