Уряд України пропонує фінансову допомогу Судану, який визнав Крим російським

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт листа до Міжнародного валютного фонду згідно з яким Україна допоможе Республіці Судан, яка у 2018 році визнала окупований Крим територією РФ, погасити борг розміром у шість мільйонів доларів.

Відповідне рішення Кабінет Міністрів України прийняв на засіданні 9 червня.

Зазначається, що документ погоджено Міністерством економіки, Міністерством юстиції та Національним банком України. Україна своїм листом підтримує ініціативу МВФ щодо списання боргу Судану в пропорційному співвідношенні до розміру квоти України в МВФ в сумі 4,2 млн СПЗ, що становить суму близько 6 мільйонів доларів.

Наразі обсяг коштів України на рахунку в МВФ становить 16,74 млн СПЗ, а саме – близько 23,9 мільйона доларів.

“Судан є останньою країною, яка станом на сьогодні має прострочену заборгованість перед МВФ і може брати участь у цій ініціативі”, — сказано в пояснювальній записці до проєкту листа.

Зазначимо, що 4 жовтня 2018 року посол Судану в Росії Надір Юсуф Бабікер в інтерв’ю російським ЗМІ заявив, що Судан визнає Республіку Крим частиною Російської Федерації, вважаючи, що кримський референдум відповідає міжнародному праву.

Крім того, Судан проголосував проти резолюції Генеральної асамблеї ООН, яка порушувала питання територіальної приналежності Криму.

Раніше Судан проголосував проти резолюції Генеральної асамблеї ООН, яка порушувала питання територіальної приналежності Криму.

“22 вересня ми в черговий раз висловили свою думку на Генеральній асамблеї ООН. Росія виступила проти того, щоб питання про ситуацію в Криму виносили на обговорення сесії, ми її підтримали. Судан вважає, що кримський референдум відповідає міжнародному праву”, – зазначив дипломат.

Бабікер також підтвердив, що Судан визнає Крим частиною Росії.

“Так, виходячи з цієї позиції ми і проголосували на засіданні комітету Генеральної Асамблеї. Голосування було ініційовано Україною, якщо я не помиляюся. Судан підтримав Росію і висловився” проти “, – посол Судану в РФ.

Нагадаємо, Україна завершила розслідування щодо восьми колишніх високопосадовців Криму, які сприяли окупації півострова, їх судитимуть заочно.

Раніше  повідомлялось, що представник Росії в окупованому Криму заявив про готовність звертатися до міжнародного суду з прав людини через відсутність води в Північно-Кримському каналі.

Нагадаємо, окупанти визнали критичну ситуацію з водою у Криму та заявили, що запасів водосховищ окупованого Криму вистачить лише на 140 днів.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.