ЦВК не зареєструвала ініціативну групу з референдуму про заборону продажу земель

Відповідне рішення ЦВК ухвалила під час засідання 11 червня, передає RegioNews.

Ініціативна група, створена членами партії "Батьківщина", пропонувала провести референдум з питанням "Чи підтримуєте Ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?". У партії заявляли, що до групи увійшли 11 тисяч представників фермерських і аграрних асоціацій.

За законом про проведення референдуму, ініціативна група має зібрати щонайменше 3 мільйони підписів на підтримку своєї ініціативи його провести. Таку групу має зареєструвати ЦВК.

Пославшись на формальні і суто надумані причини, 10 членів Центральної виборчої комісії, які представляють правлячу владу, фактично перекреслили право людей на проведення референдуму. А отже, всі розмови про народовладдя – це черговий великий обман, - заявила голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко під час брифінгу за результатами засідання Центральної виборчої комісіїЦВК.

Вона додала, що це рішення ЦВК найближчими днями буде оскаржене в суді.

Як повідомлялося, 1 червня "Батьківщина" передала до ЦВК усі необхідні для старту референдуму документи. Партія "Батьківщина" передала до Центральної виборчої комісії повний пакет документів, необхідних для реєстрації ініціативної групи, яка збиратиме 3 млн підписів за референдум щодо ринку землі.