Глава МЗС України розповів, як готується зустріч Зеленського із Путіним

Українські дипломати ведуть переговори з РФ про теми, які будуть порушені під час зустрічі президентів України і Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми «Велика п'ятниця» на телеканалі «Україна 24». Він не виключає зустріч Зеленського з Путіним. За його словами, зараз місце такої зустрічі не обговорюється, але йдуть переговори про можливі теми.

Також Кулеба назвав умови нормалізації відносин з Росією. В першу чергу це деокупація українських територій, і зміна керівництва РФ - коли в Україну приїде новий лідер Росії, який «схилить голову перед пам'ятником жертвам війни Росії проти України».

Що стосується зустрічі з Байденом і поїздки Зеленського в Вашингтон, то обговорюється дата в кінці липня. Крім того, у Зеленського в США буде широка програма. «Це буде офіційне повноцінний візит, в рамках якого буде тільки зустріч з президентом США Джо Байденом, а й ряд інших заходів», - сказав Кулеба, додавши, що президента буде супроводжувати велика делегація, оскільки буде обговорюватися багато питань.

Раніше глава міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з главою РФ Володимиром Путіним може відбутися тільки за однієї умови. Під час діалогу хочуть обговорити питання окупованого Криму і Донбасу. У Кремлі відмовилися обговорювати питання по окупованому Криму.

У кінці травня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що вже ведуться переговори про організацію зустрічі президентів Російської Федерації Володимира Путіна і України Володимира Зеленського.