Байден не зустрінеться із Зеленським у липні

Візит президента України Володимира Зеленського до США пройде в серпні, а не липні, як про це неодноразово повідомляла українська сторона після телефонної розмови президентів України та США.

Про це повідомляє ZN.UA посилаючись на власні джерела.

Зазначається, що за даними видання, ще після першого телефонного спілкування глави Офісу президента Андрія Єрмака з заступником держсекретаря США Вікторією Нуланд в червні, сторони тричі узгоджували тексти своїх повідомлень, пам’ятаючи про конфуз Банкової, де невірно передали сенс бесіди Зеленського з Байденом на сайті президента України й приписати главі Білого дому підтримку надання Україна ПДЧ у НАТО.

Некомпетентність та хаотичність призвели до токсичності: Порошенко пояснив, чому візит Зеленського до США може не відбутися

Повідомляється, що під час цих погоджень, за словами джерел, американська сторона викреслила слово “липневий” з українського повідомлення, в якому говорилося, що Єрмак і Нуланд обговорювали майбутній візит президента України в США.

В цей час, за нашою інформацією, Вашингтон пропонує Києву провести цей візит в кінці серпня, але до Дня Незалежності України, що викликає крайнє незадоволення української сторони.

Раніше 12 липня президент України Володимир Зеленський здійснив робочий візит до Берліну, де зустрівся з канцлеркою Ангелою Меркель, президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром та кандидатом на пост німецького Арміном Лашетом. Попри намагання Зеленського змінити позицію ФРН щодо “Північного потоку-2”, у Німеччині досі розглядають російський газопровід у першу чергу як економічний проєкт. Не змінилась ситуація і з наданням Україні німецької зброї, про яку неодноразово згадував український президент у свої заявах та інтерв’ю.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що очікував більшого від канцлерки Німеччини Ангели Меркель.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.