Кремль розраховує отримати в ОРДЛО додаткові 2% на виборах Держдуми - Арестович

Про це в ефірі телеканалу "Дом" заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович, передає Укрінформ.

"610 тисяч паспортів за їхніми даними, вже роздано. За нашими - приблизно стільки ж. З огляду на те, що приблизно ще мільйон людей виїхали з окупованого Донбасу до Росії, то сумарно маємо два мільйони виборців, 2% виборців. А перед лицем загрози того, що "Єдина Росія", за оцінками деяких російських експертів, взагалі може не перемогти цього року, звичайно, 2% - це дуже вагома цифра. І вони хотіли б її "домалювати", - сказав Арестович.

За його словами, мета Кремля - ​​роздати в ОРДЛО до осені мільйон російських паспортів.

Коментуючи пропозицію, яку днями висловив депутат Держдуми РФ Андрій Козенко, - прирівняти прописку в ОРДЛО до російської, Арестович сказав: "Це грубе порушення міжнародного права. Більш того, це грубе порушення принципів переговорів, тому що відповідно до Копенгагенської конвенції, Віденської конвенції з переговорів сторони під час переговорів беруть на себе зобов'язання утримуватися від недружніх кроків один щодо одного", - прокоментував спікер української делегації в ТКГ.

При цьому він наголосив, що всі такі дії Кремля фіксуються українською стороною.

"Це доноситься до міжнародних організацій і стає аргументом для підтримки або посилення санкцій. Уся міжнародна спільнота прекрасно розуміє, що робить Росія, і яку політику вона будує", - резюмував Арестович.

Нагадаємо, вибори депутатів Державної думи Федеральних зборів РФ VIII скликання мають відбутися 17-19 вересня.

Як повідомляв Укрінформ, віцепрезидент ПАРЄ народний депутат України Олександр Мережко висловив думку, що міжнародна спільнота не повинна визнавати вибори до Держдуми Росії, які з порушенням міжнародного права пройдуть і на тимчасово окупованих українських територіях.