Держдеп США привітав ухвалення Україною «судових» законів

Як передає Укрінформ, про це у Твіттері написав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

«Ми вітаємо прийняття українським парламентом законів про судову реформу за твердої підтримки з боку президента України», - йдеться у твіті дипломата.

We welcome the judicial reform laws passed by the @ua_parliament with the strong backing of the President of Ukraine. We hope these changes will help strengthen Ukraine’s institutions, promote transparency, and lead to a brighter future for all Ukrainians. https://t.co/2uMvMuunwG

— Ned Price (@StateDeptSpox) July 19, 2021

За його словами, Сполучені Штати сподіваються, що «ці зміни допоможуть посилити українські державні інститути, сприятимуть прозорості та забезпечать краще майбутнє для всіх українців».

Раніше підтримку ухвалених законів у рамках реформи судочинства привітав Євросоюз.

Так, віцепрезидент Європейської комісії з міжвідомчих відносин і прогнозування Марош Шефчович назвав «дуже важливим» рішучість керівництва України щодо реформування судової системи відповідно до рекомендації Венеціанської комісії та пообіцяв Україні другий транш макрофінансової допомоги відразу після того, як у країні будуть виконані кроки по зміцненню верховенства закону і реформування судової системи.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада в середу прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя", який передбачає реформу відомства. За відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів.

13 липня парламент прийняв у цілому з пропозиціями Президента Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України". Рішення підтримали 305 народних депутатів.