Зеленський у Батумі поскаржився на Євросоюз, який ігнорує Україну

Про це він заявив у своєму виступі на саміті блоку Асоційованого тріо у Батумі, інформує Depo.ua.

"Ми не розуміємо, чому на конференції про майбутнє Європи сьогодні не звучить голос наших держав. Хіба вони не є частиною її майбутнього? На мій погляд, якщо хтось із країн неважливий для майбутнього Європи, то це не Європа майбутнього", – заявив Зеленський, маючи на увазі Україну, Грузію і Молдову.

Президент України також висловив побажання, щоб територія Європейського Союзу стала більшою.

"В грудні має відбутись черговий саміт Східного партнерства. Це дуже важливо. Але відсутність з боку Євросоюзу стратегічного бачення стратегічних цілей Східного партнерства робить цей формат не таким предметним. Нам не потрібен саміт заради саміту – у нас йде війна і гинуть люди. Нам потрібне політичне наповнення і геополітичне бачення майбутнього цієї ініціативи. Інакше незрозуміла доцільність цього взагалі "

За словами Зеленського, наступний саміт має показати чітке бачення відносин з найближчими партнерами з боку Європейського Союзу.

Нагадаємо, 19 липня президент України Володимир Зеленський полетів до Батумі, де в рамках нового блоку Асоційоване тріо зустрівся з президентками Молдови Маєю Санду і Грузії – Саломе Зурабішвілі.

Раніше, 15 липня, президент України Володимир Зеленський заявив, що зустріч президента США Джо Байдена і канцлерки Німеччини Ангели Меркель може змінити майбутнє Європи.