ЄС на саміті має показати чітке бачення відносин з Україною, Грузією і Молдовою – Зеленський

Про це Зеленський заявив у виступі на відкритті Батумської міжнародної конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Глава держави зазначив, що в грудні має відбутися черговий саміт Східного партнерства. За його словами, це дуже важливо, але відсутність з боку Євросоюзу стратегічного бачення цілей Східного партнерства робить цей формат «не таким предметним, напівживим».

«Нам не потрібен саміт заради саміту. У нас гинуть люди, у нас війна. Нам потрібне політичне наповнення та геополітичне бачення майбутнього цієї ініціативи, інакше, чесно кажучи, незрозуміла доцільність цього взагалі. Наступний саміт має показати чітке бачення відносин з найближчими партнерами з боку Європейського Союзу», - сказав Зеленський.

Він додав, що Україна буде підтримувати ініціативу Східного партнерства «рівно настільки, наскільки вона сприятиме реалізації наших європейських прагнень».

Насамкінець Зеленський висловив сподівання, що Україна, Грузія і Молдова разом дійдуть до цієї мети і разом відзначать поповнення європейської родини «трьома сестрами».

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 19 липня здійснює робочий візит до Грузії. У ході візиту буде започатковано діяльність формату «Асоційованого тріо» України, Грузії та Молдови на рівні глав держав - лідери трьох країн підпишуть Декларацію саміту «Асоційованого тріо» та проведуть спільну зустріч з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.