ОБСЄ призначила нового спецпредставника в Україну і мінський процес

Глава ОБСЄ Анн Лінде призначила на посаду спеціального представника ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі по Донбасу замість швейцарки Хайді Грау фінського дипломата Мікко Кіннунена.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ Фінляндії. Кіннунен приступить до виконання своїх обов'язків із 1 серпня.

Мікко Кіннунен зараз працює політичним директором (генеральним директором з політичних питань) МЗС Фінляндії. У 2009-2013 роках він був послом Фінляндії в Казахстані і Киргизстані, працював в посольствах в Москві і Вашингтоні, а також в постійному представництві Фінляндії при Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку.

Раніше стало відомо, що спеціальний представник глави ОБСЄ в Україні Хайді Грау вийде зі складу Тристоронньої контактної групи по Донбасу. Офіційно вона покине свій пост до кінця липня. Грау займала пост з грудня 2019 року, змінивши австрійського дипломата Мартіна Сайдіка.

Тим часом, консультації в політичній робочій групі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Донбасом, заплановані на 6 липня, знову не відбулися. Росія запросила на переговори так звану представницю тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України Майю Пирогову.

Керівник офісу президента України Андрій Єрмак і заступник Державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд розглядають можливість залучення США до переговорного процесу по Донбасу і введення представників Вашингтона в ТКГ.

Україна повинна домагатися перегляду Мінських угод, щоб вивести з глухого кута переговори по Донбасу, пояснила член української делегації в Тристоронньої контактній групі по Донбасу Тетяна Іванова.