Процес "олігархізації" України триває, – експерт пояснив, навіщо Зеленському система моніторингу олігархів

Президент Володимир Зеленський та Рада національної безпеки та оборони доручили державним органам підготувати проєкт моніторингу олігархів. Навіщо потрібна ця система, прокоментував глава Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Нагадаємо, на брифінгу 16 липня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що вже до початку нової сесії Верховної Ради 7 вересня буде підготовлений проєкт створення системи моніторингу олігархів.

"Президент і РНБО доручили апарату РНБО, членам РНБО, Антимонопольному комітету, СБУ, усім органам центральної виконавчої влади підготувати проєкт системи моніторингу щодо тих осіб, яких ми з вами звикли називати олігархами. Система буде зрозуміла, всім буде зрозуміло, щодо чого буде застосовуватися цей моніторинг, якою буде саме ця система моніторингу", – зазначив Данілов.

"У нас деолігархізація триває доволі дивно. Насправді я б назвав цей процес якраз олігархізацією. Позаяк створюються реєстри олігархів, система моніторингу тощо. Робиться усе, щоб поняття "олігарх" міцно закріпилося в українському законодавстві. Навіть олігархи вже згодилися зіграти цю партію з Офісом президента, бо розуміють, що вона додає президенту Володимиру Зеленському кілька електоральних балів, проте жодним чином не зачіпає власне олігархів. Поки вся ця боротьба з олігархатом схожа на профанацію. Насправді систему моніторингу олігархів створюють лише, як елемент впливу на бізнесменів у разі, якщо вони у майбутньому візьмуть участь в опозиційному політичному проєкті, несинхронізованому з Банковою", – прокоментував Ігор Чаленко.

Раніше в РНБО оголосили про введення нових санкцій проти українців з американського списку. Втім, серед цих осіб не було нардепів Андрія Деркача, Олександра Дубінського та олігарха Ігоря Коломойського. Також ASPI news повідомляло, що ДБР відкрило кримінальну справу через рішення Верховного суду щодо Тупицького.