Україна, Молдова і Грузія підписали Батумську декларацію про вступ у ЄС

Президенти України, Грузії та Молдови під час саміту в Батумі підписали декларацію, у якій вимагають від Євросоюзу чітких перспектив членства своїх країн.

Текст Батумської декларації опублікований на сайті глави держави. У ній підписанти нагадують, що можливість членства України, Молдови і Грузії передбачена законодавством самого ЄС, та вимагають чіткого визнання європейської перспективи для себе на Саміті Східного партнерства у грудні.

«Надання європейської перспективи трьом асоційованим партнерам стане потужним стимулом та надасть поштовх для ще глибших та більш широких реформ. У цьому контексті ми нагадуємо, що відповідно до статті 49 Договору про ЄС Грузія, Республіка Молдова та Україна як європейські держави, які поважають європейські цінності та віддані їхньому просуванню, можуть подати заявки на вступ до Європейського Союзу», - говориться в декларації.

Раніше Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас підписали Спільну заяву щодо пріоритетних напрямів двосторонньої співпраці. У документі окремо зафіксована готовність Естонії підтримати вступ України до ЄС та сприяти Києву у досягненні критеріїв членства.

Нагадаємо, подібні документи українська влада хоче підписати із усіма 27 країнами Євросоюзу, але поки вдалось це зробити крім Естонії із Польщею та Литвою. Під час візиту до Парижу Зеленський пропонував підписати аналогічну декларацію президенту Франції Макрону. Тої її взяв для вивчення і сказав, що буде думати.