Верховний Суд відреагував на відкриття справи ДБР через рішення щодо Тупицького

Верховний Суд України відреагував на кримінальну справу від Державного бюро розслідувань щодо суддів, які ухвалили рішення на користь колишнього глави Конституційного суду Олександра Тупицького. Там, наголосили що, відповідно до Конституції, суддя є незалежним та керується верховенством права.

“З метою повного і всебічного обґрунтування позиції Суду та уникнення маніпуляції свідомістю громадян під час судового засідання у цій справі публічно проголошено повний текст рішення, а також оперативно підготовлено й оприлюднено на офіційному вебсайті Верховного Суду пресреліз із висвітленням висновків суду”, – пише пресслужба Верховного Суду.

У пресслужбі нагадали, що розгляд справи відбувався відкрито і прозоро, на вебсайті Верховного Суду анонсувалися судові засідання, а також повідомлялося про всі етапи розгляду справи.

Суд закрив справу проти Тупицького

Водночас із запиту ДБР, який надійшов до суду, випливає, що Державним бюро розслідування здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

“Верховний Суд нагадує, що відповідно до ст. 129 Конституції України, суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права. У ст. 126 Основного Закону закріплено, що незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України. Вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється. Суддю не може бути притягнуто до відповідальності за ухвалене ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що 14 липня 2021 року Верховний Суд задовольнив позов, визнав протиправним і скасував Указ Президента України від 27 березня 2021 року № 124/2021 “Про деякі питання забезпечення національної безпеки України” в частині скасування Указу Президента України від 14 травня 2013 року № 256 про призначення позивача суддею Конституційного Суду України. Це рішення може бути оскаржено до Великої Палати Верховного Суду.

Зазначимо, що 19 липня Державне бюро розслідувань за заявою громадської організації порушило кримінальну справу через винесення Касаційним адмінсудом у складі Верховного Суду рішення стосовно неправомірності указу Президента, яким було звільнено суддю Конституційного Суду Олександра Тупицького.

“Слідчі Державного бюро розслідувань за заявою громадської організації зареєстрували провадження щодо зловживання владою суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду”, – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, 18 травня Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі колишнього глави Конституційного суду України Олександра Тупицького, якого підозрюють в участі в незаконному заволодінні активами “Зуєвського енергомеханічного заводу”.

Раніше слідчі ДБР провели обшук у будинку ексглави КСУ Олександра Тупицького.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленский скасував указ про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України (КСУ), який 14 травня 2013 року підписав колишній глава держави Віктор Янукович.

Зазначимо, що у Верховному суді України оскаржили указ президента Володимира Зеленського, яким скасовано призначення суддів КСУ Олександра Тупицького та Олександра Касмініна.

Раніше повідомлялось, що Конституційний Суд України збереться на спеціальне засідання щодо указу президента Зеленського про скасування призначення Тупицького главою КСУ.

Крім того, Олександр Тупицький неодноразово не з’являвся на засідання суду для обрання йому запобіжного заходу: 2 квітня, 7 квітня та 15 квітня.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.