Зеленський підняв теми Чорноморського регіону та Кримської платформи на саміті з президентами Грузії та Молдови

На зустрічі з президентом Грузії та Молдови Зеленський заявив, що повернення Чорного та Азовського морів у простір міжнародного морського права й безпеки судноплавства має стати пріоритетом міжнародного співтовариства.

Про це повідомили у пресслужбі президента України.

Кримська платформа може стати важливим інструментом для цього - заявив Президент Володимир Зеленський під час виголошення заяв для преси після схвалення лідерами України, Грузії та Молдови Декларації Батумського саміту

"Значну увагу ми приділили сьогодні розвитку безпеки і оборонного співробітництва в Чорноморському регіоні. Повернення Чорного і Азовського морів в простір міжнародного морського права та відновлення безпеки судноплавства повинні стати пріоритетом світової спільноти. Важливим інструментом для досягнення цієї мети може стати українська ініціатива "Кримська платформа"", - цитує Зеленського пресслужба.

Президент наголосив, що нині Україна, Грузія та Молдова продовжують відстоювати свій суверенітет, незалежність і територіальну цілісність, протидіючи зовнішній агресії та гібридним атакам. За його словами, трьом країнами “не з чуток” відомо, що таке анексія, окупація й лінія розмежування.

Зеленський також додав, що буде радий вітати присутніх лідерів Грузії, Молдови, а також президента Європейської Ради на установчому саміті "Кримської платформи", яка відбудеться в Києві 23 серпня.

"Ми всі знаємо, що таке війна. Ми маємо робити все, аби на землі трьох наших країн ці лінії зникли назавжди", - наголосив Володимир Зеленський.

Нагадаємо:

Влада Грузії у день візиту Зеленського, 19 липня, звільнила двох українських яхтсменів, засуджених за незаконне перетинання державного кордону у 2020 році.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.