Україна підписала Батумську декларацію

Президенти Грузії, Республіки Молдова та України підписали Декларацію Батумського саміту. Очільники країн зустрілися в Батумі для того, щоб зміцнити співробітництво в питанні євроінтеграції.

В Офісі президента України оприлюднили текст документа, з якого випливає, що керманичі цих країн залишаються відданими процесу інтеграції до Європейського Союзу, впроваджуючи всеохоплюючі реформи, які покликані зміцнити демократичні інституції, та поступово удосконалити законодавство у низці сфер у відповідності до європейських норм.

Також документ засвідчив підтримку зовнішньополітичної ініціативи ЄС – програми Східного партнерства.

Як йдеться у декларації, домовлено продовжувати співпрацю з європейськими інституціями в питанні реалізації на практиці всіх можливостей та потенціалу. Також наголошено про готовність працювати в напрямку визначення конкретних пріоритетів у сферах спільного інтересу, щоб посилити політичний діалог та просунути економічну та галузеву євроінтеграцію у низці сфер. Йдеться про транспорт, енергетику, цифрові трансформації, зелену економіку, юстицію та внутрішні справи, стратегічні комунікації та охорону здоров’я.

У документі зауважується про серйозні загрози для регіону та Європи дії Росії – спроби анексії і незаконна окупація територій Грузії, агресія на Донбасі, анексія Криму, невирішений конфлікт у Придністровському регіоні Молдови. З огляду на це, підписанти декларації наголосили, що готові опрацювати разом з Євросоюзом шляхи мирного врегулювання цих конфліктів, забезпечивши в результаті мир, стабільність і безпеку в регіоні, в зокрема, шляхом посилення ролі і залучення Європейського Союзу.

Нагадаємо, що у квітні Україна вийшла з Угоди про створення Міждержавного резерву біопрепаратів та інших засобів захисту тварин у державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав.

Також ми повідомляли, що Україна змінила правила торгівлі з СНД. Це пов’язано з тим, що Угода про співробітництво в галузі ветеринарії, підписана в 1993 році, втрачає силу, повідомили у Держпродспоживслужбі.