У Зеленського відзначили результативність візиту президента до Грузії: з двох українських яхтсменів зняли судимість

Президент України Володимир Зеленський відвідав Грузію разом з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем. Спікер президента України Сергій Нікіфоров навів головні моменти візиту, які підкреслили результативність цієї поїздки.

Про це Никифоров повідомив у Facebook у понеділок, 19 липня. Своє повідомлення він почав з того, що до прибуття Зеленського до Грузії були помилувані два українських яхтсменів, з яких також зняли судимість. Нікіфоров нагадав, що за звільнення яхтсменів Україна вела переговори з листопада 2020 року, і ось тепер вони на волі.

Як відомо, Грузинські прикордонники торік у листопаді затримали яхту, яка прямувала до Туреччини вздовж берегів Грузії. На борту перебували громадяни України Володимир Дяченко та Юрій Хомич. Їх звинуватили в незаконному перетині грузинського кордону і відправили під арешт. Також відомо, що власником яхти був громадянин Грузії Михайло Батурин, який раніше працював в охороні третього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Власником яхти виявився громадянин Грузії Михайло Батурин, який раніше працював в охороні Саакашвілі. Моряків звинуватили в незаконному перетині кордону і відправили під арешт.

Крім того, спікер Зеленського зазначив, що грузинська сторона повністю підтримала українські формулювання в підсумковій спільній декларації. "Вони чітко артикулюють наше невдоволення небезпечною ситуацією в Чорному морі та агресією Росії та наше прагнення до європейської інтеграції", - повідомив Никифоров.

Спікер президента України також заявив, що поїздка Зеленського до Грузії разом з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем принесла політичний бонус грузинській владі, у яких спостерігається політична криза. "А початок" асоційованого тріо "неабияк підтримав український, Грузинський і молдавський народи на шляху до Європи", - підсумував своє повідомлення Сергій Нікіфоров.

ASPI news повідомляло, МЗС України відреагувало на рішення суду у Грузії, яким засудили українців до 4 років в'язниці. Раніше у Грузії силовики затримали соратника Саакашвілі та главу партії ЕНД Ніку Мелію.