Україна має чіткі пропозиції щодо протидії агресії РФ у Чорному морі – МЗС

Під час перегорів з міжнародними партнерами по “Асоційованому тріо” та причорноморськими країнами-членами НАТО Україна надала чіткі пропозиції щодо протидії російській агресії у Чорному морі.

Зокрема Україна надала конкретні пропозиції, як завадити Кремлю перетворити акваторію Чорно моря на внутрішнє озеро РФ. Про це заявив очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба у відеозверненні за підсумками зустрічі лідерів країн «Асоційованого тріо» – України, Грузії і Молдови у Батумі.

Він підкреслив, що росіяни у Придністров’ї, Грузії та Україні діяли за однаковою схемою, відповідно трьом країнам потрібно разом протидіяти російським окупаційним намірам. З огляду на це Кулеба наголосив на важливості безпеки Чорного моря.

Зеленський осоромився в Грузії, фактично визнавши незалежність Абхазії

“Якщо країни Чорного моря і члени НАТО плюс Україна, Грузія і можна також знайти місце для Молдови в цьому механізмі не об’єднають своїх зусиль, то Росія перетворить Чорне море на своє внутрішнє озеро, поділить його навпіл і почне повністю владарювати у своїй зоні. Ця тема була вчора дуже предметно проговорена, що треба зробити, щоб вирівняти безпекову ситуацію в Чорному морі”, – зауважив Кулеба.

В України є конкретні ідеї, конкретні пропозиції з цього приводу, і ми їх зараз обговорюємо як з грузинами і молдаванами, так і з державами-членами НАТО, які є причорноморськими і дружніми до нас – Румунією, Болгарією та Туреччиною”, – підкреслив очільник МЗС України.

Нагадаємо, під час зустрічі в Батумі (Грузія) президенти України, Грузії та Молдови підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції.

Раніше військові кораблі Чорноморського флоту Росії здійснили навчальне знищення кораблів умовного противника.

Крім того, Нідерланди звинуватили Росію у створенні небезпечної ситуації для їхнього корабля біля Криму.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.