Кулеба: У нас було спільне минуле з Росією, але майбутнє — у Європі

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Росія себе «дискредитувала», тому Україна матиме «спільне майбутнє з іншими країнами, а не з Росією».

Про це Кулеба сказав у відеозверненні.

«Ми маємо дбати про свою безпеку, але майбутнє України, Молдови і Грузії знаходиться в Європі», – сказав він.

За словами Кулеби, Україна має будувати відносини з Росією, бо вона «залишається політичною реальністю». Також міністр схвалив останню поїздку президента України Володимира Зеленського до Грузії, назвавши її «успішною» через звільнення українських яхтсменів та ухвалення Батумської декларації.

Кулеба зазначив, що з раніше ув’язнених українців зняли судимість:

«Вони можуть забути ці місяці у грузинській в’язниці як страшний сон і далі жити нормальним життям, немає до них жодних претензій. Ця історія про безпеку українців за кордоном. Якщо ти українець – ти завжди можеш розраховувати на підтримку держави. Українська держава зробить усе, розіб’ється об стінку, але витягне з халепи українського громадянина. Це наш принцип у Міністерстві закордонних справ», – додав міністр закордонних справ.

Нагадаємо, Володимир Зеленський прибув зранку 19 липня у Батумі для участі у міжнародній конференції і першому саміті «Асоційованого тріо». Він планує зустрітися з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі, президенткою Молдови Майєю Санду та президентом Європейської ради.

За кілька годин до прибуття Зеленського до Батумі, у Грузії звільнили українських яхтсменів Юрія Хомича й Володимира Дьяченка, засуджених до 4-річного ув’язнення за незаконне перетинання державного кордону 28 листопада 2020 року.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS