Рада розблокувала підписання закону про перезапуск ВККС

Документ на позачерговому засіданні ВР підтримали 17 народних депутатів за мінімально необхідних 226, передає кореспондент Укрінформу.

Таким чином, проєкт постанови вважається відхиленим, а закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” з пропозиціями Президента може бути підписаним.

Автор документу, народний депутат від фракції “Батьківщина” Сергій Власенко у пояснювальній записці вказав, що законопроєкт №3711-д з пропозиціями Президента нібито було ухвалено з порушенням Конституції та Регламенту Верховної Ради.

Після відхилення проєкту Голова Верховної Ради Дмитро Разумков може підписати Закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і передати його на підпис Президенту.

Як повідомляв Укрінформ, парламент ухвалив закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (№3711-Д) 29 червня. 2 липня ВР розблокувала підписання документа, відхиливши дві постанови про його скасування. 5 липня Голова ВР Дмитро Разумков підписав відповідний законодавчий акт і направив його на підпис Президенту.

8 липня Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України». У своїх пропозиціях Президент вказує, що закон містить положення, які не узгоджуються між собою.

Верховна Рада 13 липня ухвалила в цілому з пропозиціями Президента Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (3711-д).

Документ передбачає, що перший склад конкурсної комісії з відбору членів ВККС розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.