Рада розблокувала підписання законів щодо судової реформи

Сьогодні Верховна Рада провела позачергове засідання, на якому планувалося провалити постанови, що блокують підписання законів про реформу «Укроборонпрому» і інспекторів ВРУ. Всього нардепи проголосували за 10 проєктів постанов.

Про це повідомляється на офіційному порталі Верховної Ради України.

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 99 народних депутатів. Відкрив його перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Головуючий повідомив, що позачергове засідання проводиться у зв'язку з вимогою президента України Володимира Зеленського.

Народні депутати почали розглядати питання порядку денного. Парламентарії прийняли участь в обговоренні і за результатами голосування не підтримали 10 проєктів постанов про скасування рішень Верховної Ради щодо прийняття законів.

Це дозволить розблокувати підписання законів про реформи судочинства (законопроєкти №3711-р, №5068 , №5069) та трансформацію «Укроборонпрому» (№3822).

Раніше повідомлялося, що у вівторок, 20 липня, Верховна Рада проведе позачергове засідання для розгляду проектів постанов.

16 липня спікер Дмитро Разумков закрив останнє пленарне засідання поточної сесії Верховної Ради. Депутати пішли на канікули до осені.

Цього дня парламент встиг ухвалити закони про територіальну оборону, збільшення чисельності ЗСУ, запуск електронних аукціонів з продажу арештованого майна, а також затвердити нового главу МВС.

Водночас, Разумков не виключив, що у вівторок, 20 липня, парламент може провести позачергове засідання.