Козак заявив, що паспортизація жителів окупованих територій не є ознакою або інструментом включення ОРДЛО до складу Росії

Роздача російських паспортів на окупованому Донбасі не може розглядатися як плани Російської Федерації "приєднати" ці території. У Кремлі в черговий раз називають це нібито гуманітарною мірою.

Згідно з даними Кремля, близько 470 тисяч жителів окупованого Донбасу отримали російський паспорт. Про це заступник голови Адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив в інтерв'ю виданню Politique Internationale, яке опубліковане на сайті посольства Росії у Франції у вівторок, 20 липня.

"Рішення про спрощений порядок видачі паспортів було прийнято виключно як гуманітарна міра після того, як була введена блокада Донбасу і його мешканці були вражені у своїх цивільних правах. Рішення про видачу паспортів не може розглядатися як інструмент або ознаки подальшого включення "ДНР" і "ЛНР" до складу Росії", - зазначив Козак і уточнив, що як тільки "ситуація на Донбасі буде врегульована, зникне необхідність і в цьому рішенні.

Нагадаємо, що радник Путіна Дмитро Козак допустив підключення США до переговорів по Донбасу. Також ASPI news писало, що Путін провокує росіян на ненависть до України, Зеленського та всього світу.