У Росії висунули умову щодо залучення до нормандського формату ще двох країн

Російська Федерація не проти приєднання до нормандського формату щодо Донбасу інших учасників, у тому числі США, Британії чи Канади. Але для цього є необхідна умова.

Як розповів у інтерв’ю виданню Politique Internationale заступник голови Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, необхідності в модернізації нормандського формату на сьогодні немає, оскільки не досить ефективно використовується потенціал нинішніх контактів між Україною, Росією, Німеччиною і Францією.

«Як уже зазначалося, у нас немає принципових заперечень проти підключення до діючих переговорних форматів нових учасників, включаючи США, якщо мова йде про нові конструктивні ідеї про мирне політичне врегулювання конфлікту. Але якщо за такою участю і підтримкою України буде проглядатися заохочення військового вирішення конфлікту, ми, звичайно ж, проти», – зазначив Козак.

У той же час він висловив упевненість, що нова адміністрація США може внести істотний внесок у відновлення миру.

Зазначимо, Президент України Володимир Зеленський сподівається на зміну нормандського формату (Франція, Україна, Німеччина, Росія) і додавання в нього США. Глава держави вважає, що США потрібно залучити до переговорів, але не обов'язково до «Нормандії» або «Мінську».

Раніше президент України Володимир Зеленський назвав причини, за якими зустріч «нормандської четвірки» ще не відбулася . Раніше повідомлялося, що Україна готова до заходу.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що пауза в роботі «нормандського формату» виникла через Україну. Він звинуватив Київ у невиконанні досягнутих домовленостей щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Також Пєсков звинуватив Київ у невиконанні мінських угод.