"Політичне шулерство", – політолог пояснив інтерв'ю про Донбас представника РФ Козака французьким ЗМІ

У вівторок, 20 липня, з'явилося інтерв'ю заступника глави Адміністрації президента РФ Дмитра Козака французькому виданню Politique Internationale. Що найбільше дратує російську сторону в переговорному процесі по Донбасу, розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Політолог зауважив, що в інтерв'ю звучить інтонація скарги на Україну та Євросоюз з приводу нібито невиконання Мінських угод. Хоча Брюссель безпосередньо не бере участі в переговорах по Донбасу, не представлена в Нормандськім форматі та в Тристоронній контактній групі (ТКГ). Прямі закиди за підтримку позиції України щодо припинення вогню на Донбасі на переговорах радників лідерів країн Нормандського формату 26 травня 2021 року звучать й на адресу Франції та Німеччини.

"На що скаржиться Козак? На те, що європейські переговірники не хочуть визнати як сторону конфлікту й повноправних учасників переговорів російських маріонеток з ОРДЛО. А це означає, що сім років переговорів у Нормандському форматі та майже сім років переговорів в ТКГ не принесли успіху російської стратегії по Донбасу. І це бісить господаря Кремля, що й ретранслює Козак. По суті, це констатація дипломатичної поразки Кремля по ключовому для них питанню", – зазначив Фесенко.

Фахівець підкреслив, що представник Кремля зайнявся політичним шулерством, коментуючи тему роздачі російських паспортів в ОРДЛО. За словами Козака, це не більше, ніж "дипломатичний жест". Як тоді розглядати участь власників російських паспортів з ОРДЛО у виборах до Держдуми РФ, та ще й в онлайн-форматі? Це та ж анексія ОРДЛО, тільки з заднього двору, нишком, по-злодійськи, без політичних заяв і формальних правових рішень. Фактично, саме роздача російських паспортів в ОРДЛО повністю руйнує політичну частину Мінських угод.

"Про які перехідні вибори в ОРДЛО йдеться, якщо там місцеве населення в прискореному темпі отримує російське громадянство? Це серйозний привід для керівників Німеччини та Франції задуматися про саму можливість виконання Мінських угод в тому вигляді, в якому вони були підписані в лютому 2015 року. ЄС та США мають посилити тиск на російське керівництво для того, щоб примусити його до мінімально можливого сценарію – припиненню вогню на Донбасі", – підсумував Фесенко.