Росія перекинула до Криму близько 21 тисячі військових і майже 1,5 тисячі одиниць техніки, - омбудсмен Денісова

Росія, під приводом ліквідації наслідків повеней, перекинула в окупований Крим близько 21 тисячі військових. Також, на півострів доправили 1367 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.

Окупаційна влада Російської Федерації продовжує нарощування військової присутності У Криму. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці в Facebook напередодні.

"Під приводом ліквідації наслідків повеней, агресор передислокував на півострів близько 21 тисячі чоловік особового складу та 1 367 одиниць автомобільної та спеціальної техніки", - зазначила вона і додала, що постійно на півострові знаходиться понад 31 тисячі осіб рядового і командного складу збройних формувань РФ.

Крім того, за інформацією Денісової, у Феодосії почалося будівництво нового полкового військового містечка для 300 військовослужбовців. Омбудсмен підкреслила, що стягування військ РФ у тимчасово окупований Крим суперечить нормам міжнародного гуманітарного права.

"Закликаю міжнародних партнерів посилити взаємодію, щоб змусити Росію як країну-окупанта виконувати зобов'язання відповідно до міжнародного гуманітарного права і негайно звільнити окуповані українські території, і припинити порушення міжнародного законодавства", - додала Денісова.

Нагадаємо, що у Зеленського пояснили, як будуть використовувати резолюцію ПАРЄ про права людини в окупованому Криму. Також ASPI news повідомляло, що Україна ініціювала в ПАРЄ дебати по злісному порушенню з боку РФ прав людини в Криму.