Представник Путіна визнав право України на вступ до ЄС і НАТО

Заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який курує питання російсько-українських відносин, заявив, що Україна має право вступати до Європейського Союзу та НАТО попри позицію Москви. Водночас він закликав Київ "перегорнути сторінку" у відносинах і визнати незаконно окупований Крим частиною Росії.

Про це він заявив в інтерв'ю французькому виданню Politique International, повідомляє пресслужба посольства РФ у Франції.

"М'яч на стороні ЄС і НАТО. За нашими оцінками, навряд чи Україна до них приєднається у досяжному для огляду майбутньому. В які альянси вступати — це виняткове суверенне право України. Незалежно від того, вигідно це чи невигідно для Росії.

За його словами, все, що Москва може зробити в цих умовах — "це роз'яснити наслідки для політичних і економічних відносин" з РФ.

За словами Козака, "позиція Москви щодо "ДНР" і "ЛНР" залишається незмінною", тобто Росія офіційно не піде шляхом визнання самоназваних республік. Також він знову заперечив факт надання військової підтримки бойовикам.

"На мій погляд, обговорення кримського питання сьогодні недоречно. Входження Криму до складу Росії — подія, яка вже відбулася, це завершений історичний факт... Сьогодні це питання необхідно розглядати з позицій "історизму", — зазначив російський чиновник.

За його словами, Москва "зацікавлена" у врегулюванні відносин з Україною і країнами Заходу: "Ми зацікавлені в такому врегулюванні, насамперед у вибудовуванні добросусідських відносин з усіма прикордонними країнами. Багато проблем лікує час. Чим швидше ми перегорнемо цю сторінку в наших відносинах, тим швидше наші погляди звернуться до спільного співіснування в майбутньому. Вибачте за банальність, ми приречені бути поруч і разом, попри наші відмінності".

Що відомо Раніше у виданні Politique International опубліковані також інтерв'ю з президентом України Володимиром Зеленським та так званим "лідером" підтримуваних Росією бойовиків "ДНР" Денисом Пушиліним. Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України до НАТО є "єдиним шляхом" закінчення війни на Донбасі. Він також наголосив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену. Міністерство оборони опублікувало перелік військових навчань НАТО, у яких в 2021 році візьме участь Україна. 12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього. Україна зазнала через окупацію Криму Росією збитків на близько 135 млрд доларів. Це становить 75% від ВВП України станом на останній мирний рік, 2013-й. Водночас постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 9 лютого повідомив, що терміни вступу України до НАТО залишаються невизначеними, але демократичні реформи наблизять країну до членства в Альянсі. Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!