США висловилися щодо пропозиції долучитися до «нормандського формату»

Радник Державного департаменту США Дерек Шолль вважає, що участь США в «нормандському форматі» переговорів - не те, що допоможе вирішити проблему. Проблемою ж залишається Росія і її агресія.

Про це радник Державного департаменту США Дерек Шолль розповів в інтерв'ю «РБК-Україна».

Він запевнив, що США прагнуть підтримати процес мирного врегулювання і змусити Росію припинити агресію. Цю позицію, за його словами, президент Джо Байден чітко доніс Володимира Путіна на їх зустрічі в Женеві місяць тому.

«Зараз я вважаю, що участь США в нормандському форматі - це, напевно, не те, що допоможе вирішити проблему. Проблема - це Росія, Росія - це агресор, той, хто створює проблеми ... І знову-таки, це буде темою зустрічі президентів: прокласти шлях вперед до спільної роботи над зниженням напруженості і надати Україні підтримку, яка їй потрібна, щоб захиститися», - сказав Дерек Шолль.

Російська Федерація повідомляла, що не виступає проти приєднання до нормандського формату Донбасом інших учасників, в тому числі США, Великобританії або Канади. Але для цього є необхідна умова.

У Росії «немає принципових заперечень» про включення США, Великобританії і Канади в переговорну групу в нормандському форматі. У той же час в Кремлі не бачать такої необхідності.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що пауза в роботі «нормандського формату» виникла через Україну. Він звинуватив Київ у невиконанні досягнутих домовленостей щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Також Пєсков звинуватив Київ у невиконанні мінських угод.