У Держдепі роз'яснили ситуацію щодо призначення спецпредставника по Україні

Радник Державного департаменту Дерек Шолле перебуває з візитом у Києві 20-21 липня. Шолле та українські посадовці обговорили спільні занепокоєння щодо газопроводу "Північний потік-2" і призначення спецпредставника по Україні.

Радник Державного департаменту США Дерек Шолле заявив, що у Держдепі не впевнені, чи буде призначений окремий спецпредставник щодо Україні. За словами Шолле, президент США Джо Байден і сам є спецпредставником "у багатьох відношеннях". В інтерв'ю РБК-Україна Шолле заявив, що Байден був в Україні шість разів, більше ніж будь-хто ще. Він знає українську тематику дуже добре, як і держсекретар Блінкен.

Шолле повідомив, що держсекретар Блінкен доручив йому провести переговори з українськими партнерами. "Це ситуація, в якій задіяні всі у Вашингтоні, в плані нашої роботи в Україні. Для мене це запорука глибини нашого партнерства - що стільки високопоставлених чиновників так добре розбираються в українських справах і настільки віддані тому, щоб зробити наші відносини ще сильнішими", - сказвв Шолле.

Раніше в Офісі президента заявляли, що усі узгодження щодо візиту Зеленського до США перебувають на фінальній стадії. Також повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський зустрінеться зі своїм американським колегою Джо Байденом, орієнтовно, в останніх числах поточного місяця або на початку серпня.