Російська сторона запропонувала провести засідання ТКГ очно в Мінську

Як передає Depo.Донбас, про це розповів представник переселенців з Донеччини в ТКГ Сергій Гармаш.

"Наступне засідання ТКГ, 26 серпня, проведе вже новий спецпредставник головуючого в ОБСЄ в Україні, громадянин Фінляндії Мікко Кіннунен. Сьогодні посол Грау попрощалася з учасниками консультацій і представила свого змінника, який приступить до виконання обов'язків з 1 серпня", - повідомив він.

Сьогодні ж, 21 липня було оголошено, що вже затверджений список групи експертів, яка з вересня може почати роботу з питання затоплення шахт на окупованій території.

"Правда, "може" і "почне" - це не одне і те саме, але, будемо сподіватися. Тому що проблема стає реально такою, що загрожує життю людей в ОРДЛО", - зазначив Гармаш.

Він розповів, що політична підгрупа, як і раніше, заблокована і на пропозицію української делегації продовжити роботу через письмові відповіді на питання модератора підгрупи, представник Росії Гризлов відповів відмовою.

"Гризлов "несподівано" запропонував провести наступне засідання ТКГ, вже в очному режимі, в Мінську ... Дивна пропозиція на тлі лідерства РФ в Європі за кількістю заражень коронавірусів. А Мінськ з Москвою зараз так тісно переплелися, що можна тільки уявити кількість нових і старих російських штамів цієї зарази в Білорусі ... Звичайно ми не готові ризикувати своїм здоров'ям. До речі, не загодилися на це і представники ОБСЄ", - повідомив Гармаш.

Нагадаємо, що 27 травня голова української делегації в ТКГ по Донбасу Леонід Кравчук заявив, що Мінськ більше не може бути майданчиком для переговорів щодо ситуації на Донбасі, тому Україна шукатиме інше місто.

Зазначимо, що раніше Кравчук вже виступав за зміну переговорного майданчика щодо Донбасу. Так, він казав, що переговори можна було б проводити у Польщі замість Білорусі. У Білорусі на таке заявили, що це бажання України, і вони "не ганялися за лаврами миротворців".