Зеленський підписав закон про корінні народи

Сьогодні, 21 липня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про корінні народи України. Зокрема, документом визнаються представницькі органи корінних народів.

Закон про корінні народи: великий крок до звільнення Криму чи законодавчий популізм

Документ спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів, надання їм механізмів та інструментів роботи з Українською державою. Зокрема, визнаються представницькі органи корінних народів, пише пресслужба Офісу президента.

Так, корінними народами України вважається те суспільство, яке сформувалося на території Кримського півострова. Зокрема, кримські татари, караїми, кримчаки.

“Корінний народ України – автохтонна етнічна спільність, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлення себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного формування за межами України”, – йдеться в документі.

Рада прийняла закон про корінні народи України: основні положення

Корінні народи, згідно з законом, мають право на самовизначення у складі України і політичний статус в рамках Конституції і законів країни.

Корінні народи також мають колективне та індивідуальне право на повне володіння всіма правами людини і основними свободами.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні ведеться робота над законодавчим визначенням корінних народів та статусу кримськотатарського народу як корінного.

Постпред України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк відреагував на слова президента РФ Володимира Путіна про “один народ”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.