Росія подала міждержавну скаргу проти України до ЄСПЛ щодо низки подій з 2014 року

Про це заявили у Генеральній прокуратурі Росії.

Зокрема, там заявили, що подали скаргу проти України на підставі статті 33 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. У скарзі перерахували 10 основних груп порушень.

Так, у РФ заявили про відповідальність влади України «за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі і жорстоке поводження з людьми», на площі Незалежності у Києві та в Будинку профспілок в Одесі у 2014 році, а також на Донбасі.

Окрім того, у Росії заявляють про «практику придушення свободи слова і переслідування інодумців» та «політику дискримінації російськомовного населення». Зокрема, жаліються на витіснення використання російської мови зі шкіл, вишів та сфери обслуговування.

Також, у скарзі згадують про нібито дискримінацію російських компаній і підприємців, напади на дипломатичні, консульські та інші представництва РФ в Україні, відмову надавати правову допомогу російським слідчим тощо.

Окремо варто зазначити, що Генпрокуратура РФ заявляє про загибель людей, заподіяння шкоди та знищення майна нібито у результаті обстрілів ЗСУ «суміжної території Російської Федерації».

Також там згадали про «позбавлення жителів окремих територій південного сходу України можливості участі у виборах до центральних органів влади» та «блокування Північно-Кримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Кримського півострова»Також у скарзі РФ йдеться про катастрофу «боїнгу» MH17 у липні 2014 року «внаслідок незакриття владою України повітряного простору над зоною бойових дій».