Загибель людей на Донбасі, дискримінація російськомовних, MH17. Росія скаржиться на Україну в ЄСПЛ

Росія звернулася до Європейського суду з прав людини зі скаргою проти України.

"У скарзі заявлено клопотання про застосування ЄСПЛ заходів відповідно до правила 39 Регламенту, що зобов'язують Україну негайно припинити такі кричущі порушення, як блокування надходження прісної води до Криму, обмеження прав національних і мовних меншин, в тому числі на вільний доступ до загального та вищої освіти рідною мовою, заборона мовлення російськомовних телевізійних і радіоканалів, обмеження доступу до інтернет-платформ і друкованим виданням російською мовою", — заявили у пресслужбі генпрокуратури РФ.

На думку росіян, українська влада:

відповідальна за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі і жорстоке поводження з людьми на Майдані і в Будинку профспілок в Одесі в 2014 році, а також на Донбасі під час проведення антитерористичної операції.;придушує свободу слова і переслідує інакомислячих шляхом заборони роботи ЗМІ, інтернет-платформ, переслідування журналістів, політиків і пересічних громадян; дискримінує російськомовне населення, витісняє використання російської мови з громадської сфери дискримінує російські компанії і підприємців; відповідальна за загибель людей, заподіяння шкоди здоров'ю і знищення майна, оскільки це сталося в результаті обстрілів збройними силами України суміжній території Росії.РФ також хоче змусити Україну відповідати за:

позбавлення жителів окремих територій південного сходу України можливості участі у виборах до центральних органів влади блокування Північно-Кримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Криму напади на дипломатичні, консульські та інші представництва Росії в Україні аварію літака авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", що виконував рейс MH17, оскільки українська влада не закрила повітряний простір над зоною бойових дій ( у 2021 році Нідерланди вивчили це питання та вирішили не подавати на Україну до суду через незакриття повітряного простору, оскільки влада не знала про загрозу — ред.). Читайте також: Річниця трагедії МН17: хроніка розслідування та участь України відмову від надання необхідної правової допомоги російським слідчим органам в розслідуванні скоєних злочинів. Що відомо У червні Європейський суд з прав людини поновив розгляд позову Грузії з вимогою визнати Росію відповідальною за окупацію території країни та утиски етнічних грузинів. У лютому Україна подала до Європейського суду з прав людини позов на Росію через організацію замовних вбивств. Європейський суд з прав людини розглядає близько 8 тисяч справ проти України, що пов’язані з російською агресією в Криму та на Донбасі. Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів. Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!