Аваков не хоче повторити долю міністра внутрішніх справ часів Кучми Кравченка, – Тарас Чорновіл (Відео)

Після 7 років на посаді міністра внутрішніх справ Арсен Аваков подав у відставку. Наскільки впливовою людиною він був в Україні та, з яким попередником можна порівняти Авакова, в інтерв'ю ASPI news розповів політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.

"Хоч Аваков, як і Юрій Луценко (міністр внутрішніх справ у 2005-2010 роках за президента Віктора Ющенка), отримав свою посаду внаслідок перемоги Майдану, вони з ним кардинально різні. Юрій Віталійович у кожному питання вишукував порозуміння, пробував спілкуватися з опонентами. Він ніколи не намагався бути істиною в останній інстанції".

"Віталій Захарченко (міністром внутрішніх справ у 2011-2014 за часів Віктора Януковича) був лише одним з гвинтиків у російській грі в Україні. Називати Авакова, попри усі його мінуси, людиною з проросійським бекграундом я б не став. Він все ж таки причетний до обидвох майданів".

"За певною демонізованістю, не демократичністю, впливовістю та можливістю керувати процесами загалом у державі Аваков схожий на Юрія Кравченка (керував МВС у 1995-2001 роках). Міністр часів Леоніда Кучми створив систему, яка розправлялася з опозицією дуже жорстко, не панькаючись. Схожість між Аваковим та Кравченком просто вражаюча. Наприклад, обидва розпоряджалися Держбюджетом на свій розсуд. Аваков, безумовно, був впливовішим за прем'єрів Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля".

"Зрештою Кравченко став загрозою, тому у підсумку Кучма "пішов" його з посади. А після кардинальної зміни влади в Україні Кравченко, як людина занадто обізнана, становив певну загрозу для колишнього режиму. Щось подібне відбувається з Аваковим. Хоча він, вивчивши досвід попередників, ймовірно, випередив події та вирішив піти сам з корабля, що вже тоне. Я не вірю в офіційні повідомлення, що Аваков пішов у відставку на прохання Зеленського".

Дійсно, навесні 2005 року, вже після перемоги "Помаранчевої революції" ексміністр загадково загинув від двох пострілів в голову. Хоча офіційне слідство зробило висновок, що це було самогубство.

"Те, що Авакова після відставки не видно й не чутно в Україні, свідчить про те, що він може виявитися дуже не вигідним для чинної влади. Й в Україну він повернеться, очевидно, лише тоді, коли знову стане впливовою ключовою особою. Я навіть здогадуюсь, де він зараз перебуває. Свого часу, коли за Януковича в Авакова виникли проблеми, він понад рік переховувався на своїй віллі в Італії".

Більше, зокрема, про справу Сергія Коротких – члена "Національного корпусу", близького до Авакова, дивіться у відеозапису інтерв'ю з Тарасом Чорноволом на YouTube-каналі ASPI news.

Також дивіться ексклюзивне відео, в якому Чорновіл прокоментував, хто з президентів України був найгіршим, хто – найтрагічнішим, а хто – найефективнішим.