Мін’юст України відреагувало на скаргу Росії в ЄСПЛ

Глава Міністерства юстиції України Денис Малюська відреагував на скаргу Російської Федерації проти України до Європейського суду з прав людини.

Відповідний пост він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

“Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали всі міфи російської пропаганди… з юридичної точки зору – їх чекає неминуча поразка. Ну але хоч намагаються контратакувати в lawfare, де поки всі голи – в їхні ворота”, – написав він.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Росія звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою проти України. Це перша в історії РФ Міждержавна скарга до ЄСПЛ.

Генпрокуратура РФ висунула низку претензій до України, серед яких – загибель людей під час “Майдану”, придушення свободи слова і водна блокада Криму.

Нагадаємо, ЄСПЛ визнав, що під час війни Росії з Грузією у 2008 році російські війська застосовували практику етнічних чисток.

Раніше Україна подала у ЄСПЛ нову скаргу проти Росії. Причиною доля нової заяви стала низка резонансних замахів та замовних вбивств на території України та держав-членів Ради Європи

Крім того, ЄСПЛ поставив хрест на російській пропаганді про “державний переворот” під час Майдану.

Як відомо, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду по суті тринадцять скарг українського уряду на порушення РФ в Криму прав людини, відхиливши дві.

До того ж ЄСПЛ визнав достатніми підстави для прийняття до розгляду скарг України проти РФ за одинадцятьма пунктами у міждержавній справі щодо порушення прав людини у Криму.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.