Район біля Золотого перетворюється на «гарячу точку» – Грау

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у повідомленні для преси Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Гайді Грау після чергової зустрічі ТКГ 21 липня.

"Доводиться констатувати, що ситуація з безпекою в останні місяці продовжує погіршуватися: зона навколо ділянки розведення сил і засобів поблизу Золотого перетворюється на гарячу точку. Крім того, СММ продовжує фіксувати збільшення використання важкого озброєння", - заявила Грау.

Вона нагадала, що рік тому учасники ТКГ домовилися про заходи щодо посилення режиму припинення вогню і "протягом декількох місяців в результаті цієї домовленості спостерігалася значна стабілізація режиму тиші уздовж лінії зіткнення". За її словами, це є доказом того, що всеосяжного припинення вогню можливо досягнуто за умови, що сторони виявлять необхідну політичну волю.

Коментуючи засідання ТКГ, Грау повідомила, що учасники Робочої групи з безпеки "вкотре зосередили свою увагу на загальних концептуальних темах", однак "повторення давно відомих позицій не дозволяє ухвалити практичні рішення".

Як повідомляв Укрінформ, СММ ОБСЄ неодноразово повідомляла про порушення режиму припинення вогню поблизу ділянки розведення в районі н. п. Золоте. Зокрема, двоє таких порушень біля Золотого відбулися за минулу добу.

Раніше також повідомлялося, що вночі з 17 на 18 липня спостереження за допомогою камер СММ у Золотому і на Донецькій фільтрувальній станції було обмежено на дві години через лазерне випромінювання.