Ділянка біля Золотого перетворюється на “гарячу точку”: в ОБСЄ підтвердили загострення на Донбасі

Спеціальна Моніторингова Місія ОБСЄ фіксує погіршення безпекової ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил. Зокрема зона поблизу ділянки розведення сил і засобів біля Золотого поступово перетворюється на “гарячу точку”.

Про це в результаті зустрічі Тристоронньої контактної групи заявила Спеціальна представниця ОБСЄ в Україні та ТКГ Гайді Грау. Вона зауважила, що рік тому, ТКГ домовилися про заходи щодо посилення режиму припинення вогню. За її словами всеосяжне припинення вогню може бути досягнуте за умови, що сторони проявлять необхідну політичну волю.

ТКГ затвердила експертів, які візьмуться за справу затоплених шахт в ОРДЛО

“Доводиться констатувати, що ситуація з безпекою в останні місяці продовжує погіршуватися: зона навколо ділянки розведення сил і засобів поблизу Золотого перетворюється на гарячу точку. Крім того, СММ продовжує фіксувати збільшення використання важкого озброєння”, – резюмувала Гайді Грау.

Крім того, вона зауважила, що процедурні питання знову не дозволили Політичної робочій групі провести формальне засідання. У зв’язку з чим під час неформальних консультацій не вдалося знайти конструктивне рішення і відновити роботу підгрупи.

Натомість учасники Гуманітарної робочої групи обмінялися оновленими списками розшукуваних осіб. Проте у сторонам не вдалося досягти прогресу у переговорному процесі щодо відкриття нових пропускних пунктів на Донбасі. Зазначається, що остання частина дискусії була присвячена темі зниклих безвісти.

Втричі більше порушень: в ОБСЄ кажуть про загострення ситуації на Донбасі

Також Гайді Грау зауважила, що для неї це останнє засідання ТКГ, як для спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронньої контактній групі.

Нагадаємо, що глава Організації з безпеки і співробітництва в Європі Анн Лінде призначила нового спеціального представника очільника ОБСЄ в Тристоронній контактній групі – ним став фінський дипломат Мікко Кенуннен.

Раніше стало відомо, що тристоронню контактну групу з врегулювання конфлікту на Донбасі залишили “проросійські” представники ОБСЄ Тоні Фріш та П’єр Морель, яких тепер замінять нові модератори. Представник України в ТКГ Сергій Гармаш вважає, що це шанс на зміни у переговорному форматі.

Натомість генсек ОБСЄ Хельга Шмід заявила, що російські окупанти на Донбасі обмежують роботу спостерігачів ОБСЄ, блокуючи їм доступ до об’єктів на “землі”.

Крім того, представник окремих районів Донецької області в ТКГ Сергій Гармаш заявив, що спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) посол Хайді Грау хоче, щоб на засіданні політичної підгрупи від ОРДЛО були присутні лише представники російської сторони.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.