Позов Росії проти України до ЄСПЛ варто сприймати просто як демонстрацію - віце-спікер Кондратюк

Позов Російської Федерації як держави до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) стосовно України варто сприймати не більше ніж інформаційний привід, вважає заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

"Я думаю, що це демонстративна поведінка, яка зараз є просто як виклик. До цього треба ставитися просто як до того, що виникло для інформаційного поля, і не більше", - сказала Кондратюк у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.

При цьому вона наголосила, що Україна як держава повинна бути готова обстоювати свої інтереси на всіх міжнародних майданчиках, зокрема і ЄСПЛ.

Як повідомлялося, раніше в четвер Росія вперше звернулася до ЄСПЛ з міждержавною скаргою на іншу державу - Україну, скарга стосується цілої низки порушень, зокрема загибелі мирного населення, придушення свободи слова та водної блокади Криму.

Також Росія зазначила в міждержавної скарзі до ЄСПЛ, що відповідальність за катастрофу малазійського "Боїнга" MH17 на Донбасі лежить на Україні - країна не закрила повітряний простір над зоною бойових дій і пізніше не розслідувала цю обставину.